Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

TÜMKİAD, İzmir İl Başkanlığı ile İş Dünyasında Sinerji Yaratacak

2017 yılından bu yana iş dünyasında ekonomik gelişim ve işbirliği sağlamak için örnek çalışmalar yürüten  Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) yapılanmasını hızla tamamlayan İzmir İl Başkanlığı ile hedef büyüttü.

TÜMKİAD, İzmir İl Başkanlığı ile İş Dünyasında Sinerji Yaratacak
22 Kasım 2023 04:40
0
A+
A-

2017 yılından bu yana iş dünyasında ekonomik gelişim ve işbirliği sağlamak için örnek çalışmalar yürüten  Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) yapılanmasını hızla tamamlayan İzmir İl Başkanlığı ile hedef büyüttü.

Genç bir sanayici ve iş insanı olarak TÜMKİAD İzmir İl Başkanlığı görevini üstlenen Ahmet Kirazdiken, İzmir ile birlikte yurt genelinde 42 şubeye ulaşan derneğin, kent ve Ege Bölgesi için önemli ekonomik kazanımlar sağlayacağını söyledi. 

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Kirazdiken, “TÜMKİAD 2017 yılında iş insanı Nihat Tanrıkulu tarafından kuruldu. Derneğimiz 81 ilden getirilen toprakların karıştırıldığı ve Çanakkale’de 57’nci Alayda dikilen bir fidanla temelleri atılan özel bir sivil toplum kuruluşudur. TÜMKİAD, günümüzde birçok dernek ve STK’dan farklı olarak hiçbir siyasi görüş veya oluşumdan gücünü almayan bir kurumdur. Bizler Türk iş insanları olarak her görüşe saygılı bir şekilde ülkemizin gelişimi için çalışıyoruz. Amacımız, dernek çatısı altında elde ettiğimiz güçbirliği doğrultusunda ticari ve ekonomik gelişimin birer paydaşı olmak. Türkiye çapında ticari işbirliklerini geliştirerek yeni fırsatlar yaratmak için farklı sektörden üyelerimizin güçlü potansiyeli ve sağlayacağı sinerjiyle ses getirecek çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.

 

İŞ İNSANLARININ SESİ OLACAĞIZ

Sektörel sorunları aşmak ve iş insanlarının sesini duyurmak için harekete geçtiklerini dile getiren Ahmet Kirazdiken, sözlerine şöyle devam etti: “İş insanlarının üst düzeyde temsil edildiği Ticaret Odaları, Esnaf Sanatkar Odaları gibi mesleki kurumlarda da etkin rol alıyoruz. Sektörün paydaşları olarak yaşanan sıkıntıları iyi biliyoruz. Bunların çözülmesi için en yetkili mercilerle temas halindeyiz. İş yaşamındaki sorunların çözülmesi aslında çok zor değil, bunun için ilgili mercilere hazırladığımız raporlarla kendi çözüm önerilerimizi de iletiyoruz”

 

İZMİR’İN GERÇEK POTANSİYELİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ

İzmir’in tıpkı TÜMKİAD gibi farklı özellikleri ve nitelikleri barındıran bir marka şehir olduğuna dikkat çeken Ahmet Kirazdiken, “Kentin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak ticari işbirliklerinin önünü açmak, yaşanan sektörel sıkıntıları çözmek için yola çıktık. Bunun için kişilerin ekonomik gücüne bakmaksızın niteliklerini ve sağladığı katkıyı ön plana alarak değerlendirme yapıyoruz. Bayraklı’daki İl Başkanlığımızı da kısa süre içinde hizmete açacağız. Şu anda 12 kişilik yönetim kurulumuz ve yeni üyelerimizle birlikte güçlenmeye devam ediyoruz. Ne mutlu ki, hem yönetim kurulumuzda hem de üyelerimiz arasında kadın iş insanlarının sayısı çok fazla. 25 – 45 yaş aralığında genç bir kadroyuz. Ülkemizin geleceğine inanıyoruz” diye konuştu. 

 

TÜM SEKTÖRLERİ KUCAKLAYAN KATILIMCI YAPI

Farklı sektör temsilcilerinden oluşan geniş bir üye profiline sahip olduklarını kaydeden Ahmet Kirazdiken, şunları söyledi:  “TÜMKİAD olarak İzmir’de iş dünyası için dernek bünyesinde 81 ayrı ticari komite oluşturarak farklı sektörlerin nabzını tutacağız. İhracatçı, sanayici ve hizmet sektöründe olanlar, kısacası hemen hemen her sektörün yaşadığı sorunlar var. Bu sorunlara hep birlikte çözüm arayacağız. Bunların doğru anlatılması ve yetkililere iletilmesi gerekiyor. 2024 yılı sonuna kadar İzmir’in tüm ilçelerinde birer temsilcilik açmayı planlıyoruz. İzmir İl Başkanlığı olarak kentimizin farklı ilçelerinde de ticari faaliyet ve işbirliklerinin geliştirilmesi için çalışmalara başladık. TÜMKİAD İzmir İl Başkanlığı olarak Ege Bölgesi’ndeki diğer illerde kurulacak yeni şubelerimizle birlikte yapılanmamızı tamamlamayı hedefliyoruz” 

İZMİR’DE BİN KİŞİLİK GÖRKEMLİ AÇILIŞ KONGRESİ

25 Kasım’da İzmir’de Kaya Termal Otel’de bin kişilik görkemli bir açılış kongresine hazırlandıklarını belirten TÜMKİAD İzmir İl Başkanı Ahmet Kirazdiken, “Yurt genelindeki 41 şubemizden iş insanlarının yanı sıra; İzmir’in önde gelen mülki idare amirleri, STK ve iş dünyası temsilcilerinin bir araya geleceği bu geniş katılımcı toplantı için hazırlıklarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. O toplantıda yönetim kurulumuzu da tanıtacağız. İzmirimiz için belirlediğimiz yol haritasını da değerli katılımcılarımızla paylaşacağız” dedi.

TÜMKİAD İzmir İl Başkanı Ahmet Kirazdiken 1996 Uşak doğumlu Orta ve lise öğrenimini Fransa’da tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Mezunu Parisa Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. İyi derecede Fransızca ve İspanyolca biliyor

Resimaltı (soldan sağa) Teşkilat Başkanı Murat Güngör, TÜMKİAD İzmir İl Başkanı Ahmet Kirazdiken ve TÜMKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tanrıkulu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.