Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

Sistem Global: “Yeşil dönüşüm gerçekleştirmek isteyen şirketlerin, devlet desteklerinden yararlanmasını sağlıyoruz"

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma değerli üretim hedefleyen her ölçekten şirkete büyüme odaklı iş servisleri ve danışmanlığı sunan Sistem Global, şirketlerin, yeşil dönüşüm süreçlerini hızlandırmaya yönelik devlet destekli projelerden ve teşvik programlarından etkin bir şekilde yararlanmasını sağlıyor.

Sistem Global: “Yeşil dönüşüm gerçekleştirmek isteyen şirketlerin, devlet desteklerinden yararlanmasını sağlıyoruz"
26 Nisan 2024 17:40
0
A+
A-

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma değerli üretim hedefleyen her ölçekten şirkete büyüme odaklı iş servisleri ve danışmanlığı sunan Sistem Global, şirketlerin, yeşil dönüşüm süreçlerini hızlandırmaya yönelik devlet destekli projelerden ve teşvik programlarından etkin bir şekilde yararlanmasını sağlıyor. 

Yeşil dönüşüm gerçekleştirmek isteyen şirketlerin, bu alanda kullanabilecekleri finansman kaynaklarına erişimini kolaylaştıran Sistem Global, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi, TÜBİTAK ve KOSGEB iş birliği ile yürütülen fonlar ve TÜBİTAK’ın TEYDEB, 1832-Sanayide Yeşil Dönüşüm ve 1833-SAYEM Yeşil Dönüşüm Programları gibi, Türkiye’nin sürdürülebilirlik alanında ilerlemesini destekleyen projelerden yararlanmak isteyen şirketlere danışmanlık hizmetleri sunuyor. Özellikle çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesine ve uygulanmasına yönelik Ar-Ge çalışmalarını teşvik eden bu projelerin başında, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonuyla yürütülen, Dünya Bankası’nın desteğiyle finanse edilen ve 450 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olan Türkiye Yeşil Sanayi Projesi yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sistem Global Ar-Ge Destekleri Başkan Yardımcısı Emre Sönmez, “Dünya çapında sürdürülebilirlik ve yeşil sanayi giderek artan bir öneme sahip. Bu bağlamda, Türkiye’nin yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik çabaları oldukça önemli. Özellikle, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda ve Dünya Bankası finansmanı ile desteklenen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi, bu yöndeki çabaların çarpıcı bir örneği. Proje, 450 milyon dolarlık finansmanıyla Türkiye’nin yeşil dönüşüm amaçlarına büyük bir destek sağlıyor. TÜBİTAK ve KOSGEB gibi önde gelen kuruluşlar, bu kaynakları kullanarak sanayinin yeşil dönüşümünü destekliyor ve sürdürülebilirlik odaklı Ar-Ge çalışmalarını teşvik ediyor. Özellikle, TÜBİTAK’ın TEYDEB programı, yeşil dönüşüm alanında gerçekleştirilen Ar-Ge projelerine önemli bir finansal destek sağlıyor. Bu program sayesinde, sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar, çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasını hedefleyen projelerini hayata geçirebiliyor. Ayrıca, projenin sonunda alınan finansman desteğinin bir kısmının hibe olarak dönüşmesi, işletmelerin yeşil dönüşüm sürecindeki maliyetlerini azaltmalarına yardımcı oluyor” dedi.

 

“Yüzde 75 üzeri bir başarı oranıyla profesyonel hibe yönetimi sunuyoruz.”

 

TÜBİTAK’ın 1832-Sanayide Yeşil Dönüşüm ve 1833-SAYEM Yeşil Dönüşüm programları kapsamında sağlanan finansman destekleriyle ilgili bilgi veren Sönmez, “Bu programlar, önceden yürütülen ve Ar-Ge faaliyetlerinin devamı niteliğinde olan projelere, THS 5-9 aralığını kapsayan prototip geliştirme ya da iyileştirme, validasyon, sertifikasyon testleri, yerinde uygulama, ölçeklendirme, demonstrasyon ve saha denemeleri gibi çalışmaları kapsıyor. Sistem Global olarak, 28 yıllık deneyimimizle, Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilir bir geleceğine katkıda bulunma hedefimiz doğrultusunda, işletmelerin bu programlar arasında kendilerine en uygun hibe programlarını seçmelerine yardımcı oluyoruz. Profesyonel hibe yönetimi hizmetlerimizde yüzde 75 üzeri bir başarı oranına sahibiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.