Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

Kalite Yönetimi Adına Önemli Bir Adım Atıldı!

Yapılan araştırmalar, kalite yönetimi uygulayan şirketlerin müşteri memnuniyeti ve karlılık oranlarında belirgin artışlar yaşandığını gösteriyor.

Kalite Yönetimi Adına Önemli Bir Adım Atıldı!
4 Temmuz 2024 16:10
0
A+
A-

Yapılan araştırmalar, kalite yönetimi uygulayan şirketlerin müşteri memnuniyeti ve karlılık oranlarında belirgin artışlar yaşandığını gösteriyor. Bu nedenle, tüm sektörlerde talep gören kalite yönetimi uzmanları kritik pozisyonlarda görev alıyor.

Kalite bilincine katkı sağlamak ve bu konuda insan kaynağı yetiştirmek amacıyla Yeditepe Üniversitesi tarafından Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı açıldı. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) iş birliğiyle yürütülecek programla, kalite yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyen profesyonellere kariyerlerinde fark yaratma fırsatı sunuluyor.

Yeditepe Üniversitesi ve KalDer iş birliği adına İstanbul’da bir imza töreni düzenlendi. Törene, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Yeditepe Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Aydın ve Prof. Dr. Yeşim Ekinci, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar, Genel Sekreter Sabri Bülbül, Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Gürbüz ve Tayfun Kocabaş ile akademisyenler ve dernek üyeleri katıldı.

2024-2025 güz döneminde başlayacak Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na YÖK ve Yeditepe Üniversitesi nezdinde başarı kriterlerini sağlayan lisans mezunları kabul edilecek. Yeditepe Üniversitesi öğretim üyeleri ve KalDer’den alanında uzman kişilerce verilecek derslerde; Araştırma Yönetimleri ve Etik, Dijital Dönüşüm – İşletmelerde Teknolojik İnovasyon, EFQM Stratejik Yönetim Modeli, Kurumsal Gelişim Standartları, Öngörüsel Kalite Yönetimi ve İş Süreçleri Yönetimi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, Dijitalleşen Dünyada Çeviklik ve İnovasyon gibi konular yer alacak.  Program için çevrim içi başvurular açıldı.

Kalite Yöneticileri Yetiştirilecek

KalDer ile gerçekleştirilen iş birliğine ilişkin konuşan Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, “Sektör ve üniversite iş birlikleri üniversitemiz ve öğrencilerimiz için çok değerli. KalDer ile uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. Daha önce sertifika programlarımız vardı. Bu iş birliğini daha ileriye götürerek, bir yüksek lisans programına dönüştürdük. Programın, kalite yöneticilerinin yetiştirilmesi ve farkındalığın gelişmesinde önemli rol oynayacağını düşünüyoruz. Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programımız, bu alandaki araştırma sayısını artırmak ve kalite yönetimini geliştirmek açısından önemli bir açılım oldu.” ifadelerini kullandı.

Bu İş Birliği Çok Değerli

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar ise, “Yeditepe Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, hem kurumlarla hem de geleceğin yöneticisi olacak öğrencilerle iletişim kuracağız. Yönetim sistemleri yaşayan bir organizma… Liderlik eskisi gibi değil, her şey değişiyor. Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) ile yaptığımız eğitimlerde, günümüz yönetim anlayışını; yaratıcı düşünceden liderliğe kadar her seviyede farklı biçimlerde ele alarak, geleceğin liderlerini yetiştirmek için önemli bir araç olarak görüyoruz. Yeditepe Üniversitesi iş birliğini çok değerli buluyoruz. Hem Yeditepe Üniversitesi’nin akademisyenleri hem de KalDer’in lisanslı eğitmenleri birlikte çok güzel bir iş çıkaracaklar.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.